Після поразки РФ! Бунт в армії Лукашенка: не хочуть воювати! Диктатор кинув Путіна: кожен сам за себе

Білоруський журналіст Франтішек Вячорка під час телемарафону UA разом заявив про те, що Білоруси продовжують чинити опір Олександру Лукашенку та його амбіціям приєднатись до Росії у війні проти України.

Він зазначив, що не виключено, що Лукашенко хотів би відправити війська в Україну, однак військові можуть просто ігнорувати його наказ.

“Можливо, Лукашенко і хотів би відправити війська в Україну, але його можуть не послухати. Є думка, що у білоруській армії зараз відбувається саботаж”, – заявив журналіст Франтішек Вячорка.

Він акцентував на тому, що білоруси готові до зміни влади вже 20 років. У 2020 році люди почали виходити проти режиму, зараз це потрібно завершити. На думку Вячорки, тільки Україна та її перемога у війні зможе допомогти скинути режим в Білорусі.

“Але ми розуміємо, що без України цього не вдасться і навпаки”, – наголосив журналіст.

Крім того, Вячорка відзначив супротив білорусів проти влади та їхню підтримку України.

“ Часто ми дізнаємося про опір зі слів поліції. Також є мережа самвидаву, які розповсюджують інформацію по всій країні. На 15 діб посадили вчительку за жовто-блакитну стрічку. Також є люди, які приєднуються до українців. Для білорусів це боротьба і за вільну Білорусь”, –розповів Вячорка.

Додамо, що згідно з інформацією білоруського видання “Наша Ніва”, білоруських солдатів-строковиків використовують як чорноробів для російської армії, зокрема, вони відмивають танки армії РФ від останків російських солдатів.

Розповів про це білоруський строковик, який викликався до однієї з частин на заході країни. Він нещодавно зателефонував батькам із незнайомого номера з проханням привезти ліків від блювоти та нудоти під Гомель.

“Виявилося, що хлопець у районі Комарина, під Гомелем, і разом з іншими солдатами-строковиками бере участь у відновленні підбитої та зламаної російської техніки (Комарин – останній населений пункт у Білорусі на дорозі до українського Чорнобиля до Прип’яті. Ця дорога повністю зайнята російськими військами, які там здійснюють забезпечення своїх сил під Києвом — ред.).”, – повідомляє “Наша Ніва”.

Як виявилось, ліки від блювоти строковику були потрібні, тому що вони там відмивають техніку, яка постраждала в боях, і, як він висловився, має фрагменти людських тіл, останків, від чого хлопців нудить.

Однак є і світло у історії з білоруськими військовими. Наприклад, білоруський громадський діяч Франтішек Вячорка опублікував в своєму Twitter відеозапис звернення добровольців батальйону імені Кастуся Калиновського до українців та, зокрема, маріупольців.

Бійці висловили підтримку Україні у боротьбі з російськими окупантами та особливу увагу приділили Маріуполю.

“Росія влаштувала там справжній геноцид. Вона намагається стерти Маріуполь з лиця землі. І це зрозуміло, бо Маріуполь – це український східний форпост. Українське небо над Маріуполем має бути зачинено”, – говориться у відеозверненні.

Добровольці готові підтримати Україну не лише на словах, а й на ділі. Вони заявили, що готові допомогти розблокувати Маріуполь.

Як знак вдячності, у Києві з’явилися банери з білоруськими добровольцями.

«Разам – назавжди!» – білборди із таким слоганом з’явилися сьогодні у Києві.

Мета — показати українцям, що білоруси з батальйону імені Кастуся Каліновського разом із українським народом стали на захист України проти путінської агресії.

Однак не тільки білоруси відмовляються воювати. Так, зазначимо, що Голова військової адміністрації Києва, генерал Микола Жирнов заявив, що російські окупанти на Київщині не здатні виконувати накази командування. Він пояснює це значними людськими втратами з боку РФ.

“Противник перейшов від наступу до оборони, оскільки солдати окупантів не здатні виконувати бойові завдання через величезні втрати та поранення особового складу”, – наголосив Жирнов.

За певними напрямками окупанти уповільнились, зменшили інтенсивність наступу та перейшли в оборону.

Джерело:korupciya.com

Оставить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.