План провалився! Армія проти диктатора: звернення Генерала СБУ. Перемога за Україною

Можливість вторгнення з боку Білорусі залишається досить високою. Відомо, що вони вже підготували перший ешелон – п’ять батальйонно-тактичних груп, це близько п’яти тисяч військових, які можуть у будь-який момент перетнути кордон. У них також є резерв, це ще близько п’ять тисяч осіб. І ще приблизно стільки ж підготовлено для так званої Третьої хвилі перекидання резервістів. В цілому це від 10 до 15 тисяч військових, які вони можуть запустити в Україну.

Про це заявив Генерал СБУ Віктор Ягун. Він назвав ключові можливі тактичні цілі білоруських військових на Волині – Володимирець, Ковель та Луцьк.

За словами Ягуна, зараз основна роль білоруської армії – гарантування тилового резерву, а також забезпечення логістики для російських окупантів через Білорусь.

“Вже можна сказати, що білоруси хочуть вони того чи ні, вже фактично беруть участь у війні з Україною. Інша проблема Лукашенка в тому, що він фактично не керує своєю армією. Керівник білоруського РНБО і глава Генштабу знаходяться під оперативним управлінням Росії”, ‒ констатував він.

Додамо, раніше Генеральний штаб Збройних сил України зафіксував ознаки того, що збройні сили Білорусі готуються до вторгнення на українську територію. Українські військові готові дати відсіч. Білоруські солдати і народ не хочуть воювати, і якщо Олександр Лукашенко прийме таке рішення, він зробить фатальну помилку.

«Зафіксовано ознаки підготовки збройних сил Республіки Білорусь до прямого вторгнення на територію України. Сили оборони нашої держави готові до відсічі. Безпосереднє залучення білоруських військ до збройної агресії РФ проти України, всупереч волі рядових
військових і переважної більшості білоруського народу, стане фатальною помилкою Олександра Лукашенка», – заявляє військове командування.

Зауважимо, останні 11 дипломатів в Білорусі виїхали з території України, так само зробила за день до нападу на Україну Росія. Такий вчинок став вже своєрідним міжнародним сигналом, що країна може готуватися до війни. Чи дійсно Білорусь готується напасти на Україну, розповів білоруський опозиціонер Франтішек Вячорка в ефірі ТСН.П

Не секрет, що війська збираються на кордоні, вони перебувають в ротації. Мінімум п’ять тактичних бригад, які перебувають там до тижня, а потім змінюються на нові бригади, але сказати, що йде якась повальна мобілізація чи підготування до наступу на Україну – це не правда, тому що ми вже бачили, що минулого тижня було кілька демаршів з боку білоруських збройних сил. Ми теж контактуємо з багатьма офіцерами, які перетнули кордон з європейським союзом, тому що відмовилися виконувати накази.

Коли б білоруське військо могло і хотіло би брати участь у провокації проти братньої України, це б відбулося два тижні тому. Зараз Путін тисне, щоб білоруські війська приєдналися, водночас змусити зробити це буде дуже складно, бо настрою воювати немає. Білорусь – це не Росія. Не можна знайти жодної адекватної людини, чиновника чи адекватного політика, яки би підтримував цю війну і хотів би щоб Білорусь брала у цьому участь, ну може окрім Лукашенка.

Оставить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.