Лукашенко все! Армія проти режиму – проти наказу: це таки сталось. Україна переможе!

Брати участь у війні за РФ не хоче більшість білоруської армії. Про це заявив радник керівника Офісу президента України Олексій Арестович в інтерв’ю Радіо НВ, коментуючи можливу загрозу Україні з боку Білорусі.

Жодна країна не змогла б відправити своїх солдатів виконувати якісь завдання у такому моральному стані, як зараз білоруські військові, каже радник голови ВП. Пише korupciya.com

«Є дані з білоруського боку, що понад 60% солдатів та офіцерів вкрай негативно ставляться до можливості виконання завдання на території України. Жодна держава світу, навіть абсолютно тоталітарна, не може відправити свої війська в такому моральному стані виконувати якісь завдання», – наголосив Арестович.

Також він зазначив, що Україна поки що не бачить безпосередніх ознак того, що Білорусь готується запровадити на нашій території свої війська

“Я даю 20%, 15% ймовірності, що до цього дійде. Поки що ми бачимо планові навчання білоруської сторони, планову ротацію на нашому кордоні. Жодних безпосередніх ознак підготовки білоруської армії до застосування на території України поки що не видно”, – наголосив радник голови ВП.

Із перших днів повномасштабного вторгнення росії білорусь надала свою територію для баз російської армії. Але свої війська проти України не направила. Та останніми днями дедалі більше факторів вказують на те, що путін може змусити лукашенка відкрити ще один фронт.

Тепер режим, якому завжди був, за великим рахунком, чужий національний дух, показує себе в справжній іпостасі. Замість м’якої білорусизації – жорстка русифікація. Структури громадянського суспільства, культурні ініціативи національного спрямування безжально зачищені. Пропаганда режиму, яка в колишні часи іноді по відмашці могла навіть покусувати Москву, зараз на 100% переспівує її наративи. Це чітко видно щодо висвітлення «спецоперації» Путіна в Україні.

А головне — режим дав Кремлю додатковий, причому дуже зручний плацдарм для вторгнення в Україну. Використання білоруської території допомогло російським генералам дістатися Києва. І хоч би як намагався вождь загасати тему співучасті Мінська в агресії, факти очевидні.

Цією співучастю влада протиставила себе величезній масі білорусів (що підтверджує незалежна соціологія). Лукашенко сподівався, що конституційний референдум допоможе йому легітимуватись, але війна все перекреслила, – пише політичний аналітик Олександр Класковський.

Таким чином, після 2020 року надії на те, що режим здатний еволюціонувати (і зокрема порозумітися із Заходом), поховані. А 24 лютого 2022 року був убитий ще один цвях у кришку цієї труни. Стало очевидним, що глава режиму більше навіть не господар своєї території — тут роблять, що хочуть російські генерали, – передає ex-press.by.

У плані залежність від Росії кількість перейшла якість. Кремль де-факто перевів Лукашенка у статус васала, якого навіть особливо й не питають.

Залежність Білорусі від Росії з кожним роком збільшувалась, а з початком війни в Україні самостійність країни взагалі опинилася під загрозою, кажуть опитані DW експерти.

Після початку політичної кризи в серпні 2020 року білоруські експерти та політичні діячі неодноразово виступали з тезами про загрозу втрати незалежності Білорусі.

Після нападу Росії на Україну про це почали говорити ще частіше, адже на території Білорусі розташувалися російські війська, а білоруська влада сприяє агресії. Серед демократичних сил навіть звучать заклики визнати Білорусь тимчасово окупованою Росією територією, а режим Олександра Лукашенка – маріонетковим.

Оставить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.