Вступ білорусі у війну? Генштаб розповів як є: ситуація на фронтах – подробиці!

Вступ білорусі у війну? Генштаб розповів як є: ситуація на фронтах – подробиці!
За даними Генерального штабу Збройних Сил, питання залучення білоруської армії до російської війни проти України лобіюють окремі високопосадовці та генерали в раді безпеки Білорусі.

“Населення Республіки Білорусь не підтримує залучення власних збройних сил до війни, розвязаної Російською Федерацією проти України. Водночас, надання воєнної підтримки російській агресії та питання направлення білоруських підрозділів до України, лобіюється групою високопосадовців та генералів зі складу Ради безпеки Республіки Білорусь.

Російські загарбники продовжують активне використання транспортної мережі Республіки Білорусь. Відзначається зростання кількості повітряних перевезень військових вантажів з території Російської Федерації. Здебільшого, для перекидання ракет різних типів та боєприпасів, ворог використовує транспортні літаки Ан-124. Такий спосіб доставки обумовлений блокуванням залізничних шляхів на окремих напрямках”, – повідомляє Генштаб ЗСУ

У повідомленні Генштабу зазначають, що командування РФ намагається приховати від власного населення реальні втрати особового складу й техніки, розповідаючи про виконання плану так званої “спецоперації”.

За даними української розвідки, росіяни проводять приховану мобілізацію та знімають військову техніку зі складів довготермінового зберігання. Так зокрема для доукомплектування 4-ї танкової дивізії зі складу 1-танкової армії зняли танки Т-72. Але вони виявились у вкрай незадовільному стані та без окремих запчастин.

На Київщині диверсійно-розвідувальні групи намагаються проникнути в місто, зокрема на викрадених автівках та в цивільному одягові місцевих жителів.

На Херсонщині російські окупанти чинять терор проти місцевого населення. Загарбники розшукують ветеранів АТО/ООС, військовослужбовців, волонтерів та членів їхніх родин. Зокрема, вдаються до викрадення жінок та катування мирних мешканців.

В окремих населених пунктах Чернігівщини окупанти силоміць вручають “гуманітарну допомогу” місцевим жителям, аби створити кадри для репортажів пропагандистських телеканалів РФ.

Повсюди на захоплених територіях російські військові встановлюють блокпости для перешкоджання рухові мешканців.

Окрім цього, речник міністерства оборони України Олександр Мотузяник заявив, що деякі російські окупанти в Україні здаються в полон або саботують накази командування.

«У противника величезні проблеми логістичного забезпечення. Є непоодинокі випадки, коли вони кидають техніку, де просто закінчилося паливо. Також є приклади, коли російські військові масово здаються в полон. Є підтверджені випадки, коли, саботуючи накази російського командування, російські військові намагаються неприцільно вистріляти у бік наших населених пунктів весь боєкомплект, щоб поставити керівництво перед фактом: мовляв, у нас немає зброї, палива, будь ласка, забирайте нас звідси», — розповів він.

Мотузяник також прокоментував інформацію про те, що Росія вирішила зосередити основні зусилля на спробі захопити Донецьку та Луганську області України.

«У зв’язку з тим, що Росія зазнала величезних втрат у живій силі та техніці, враховуючи, що так званий бліцкриг фактично провалився, [російське] керівництво намагається внести корективи… Ми поки що не виключаємо спроб і підготовки до захоплення чи оточення найважливіших адміністративних міст України».

Оставить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.